Wydawcą naszego zina jest label No Pasaran Records. Pismo można kupić kontaktując się z nami na poniży e-mail lub złożyć zamówienie klikając w zakładkę KONTAKT, i oczywiście w No Pasaran Records. Ponadto mamy stałych dystrybutorów, u których możecie kupić nasze pismo, np.: D.I.Y Koło, N.I.C. Records, Scream Records, Black Wednesday Records i wielu innych. Pytajcie w lokalnych dystrybucjach! Jeśli chcesz rozprowadzać nasze pismo to mamy sympatyczne oferty dla dystrybutorów. No i Wasze reklamy też nas bardzo wspomagają, co w przyszłości pomoże nam zwiększyć ilość stron, nakład i całkiem możliwe - obniżyć cenę CHAOSU. Liczymy na Waszą pomoc i współpracę! Chcesz jakieś numery CHAOSU W MOJEJ GŁOWIE?
Pisz do nas które numery chcesz i ile, ślij swój adres, a my ci odpowiemy i jak najprędzej wyślemy zamówione egzemplarze.

             

Jak dotąd CHAOS W MOJEJ GŁOWIE to następujące odsłony :

    

 

 

 

„CHAOS W MOJEJ GŁOWIE”,  Numer 21,  czerwiec 2020,  A-4,  256 stron,  cena 30 PLN


WYWIADY : HOMOMILITIA - po 20 latach wychodzi druga płyta zespołu, a u nas rozmowa z członkami HOMIKÓW o tym, dlaczego tak długo trwało wydanie ich krążka, o historii i przygodach zespołu, oraz o tym, czy się reaktywują / OHYDA - lubelska ekipa wydała świeżą płytę i mieli wyruszyć na trasę, która została odwołana z powodu pandemii. Na pociechę opowiedzą nam m.in. dlaczego ich kawałki puszcza Henry Rollins / KOMETY - warszawiacy również nagrali nową płytę pt. „Alfa Centauri” i między innymi o niej opowiada w wywiadzie Lesław / MARSZAŁEK - mistrz ciętej riposty nie pieprzy się w tańcu i również w rozmowie na naszych łamach bard rodzimej sceny rzuci kilkoma zaskakującymi grypsami i opowie dlaczego w Polsce cwaniactwo to najwyższa cnota / SZUMKOT - zespół z Iławy o dziwnej nazwie uderzył bardzo mocnym przekazem na najnowszej płycie „Naszyzm”, ale również zaskakująca jest ich muzyka, o której rozmawiamy z wokalistą SZUMKOTA / VEBTA QUEAMDA - mądrego to zawsze dobrze posłuchać, tym razem na nasz atak odpowiedział Szymon „Wieloryb”, gitarzysta tego post-punkowego zespołu / JUŻ NIE ŻYJESZ - Łódź również atakuje post-punkiem, a w wywiadzie pojawia się tytuł najnowszej płyty zespołu pt. „Tragedia” / MORDERCA - enigmatyczny zespół łupiący brutalny death metal, którego najnowsze wydawnictwo lekko poruszyło scenowych wyjadaczy” / BUREK! DOBRY PIES - przedstawiamy nietypowy punk rock z Polski B. Zespół w zeszłym roku wydał nowy album / OLD FASHIONED - hardcore z Bydgoszczy czyli stara ekipa w nowej odsłonie, a wkrótce najnowszy album w Hardcore Tattoo Records / ZAWODY - świeżutki, a zarazem młodociany, chłopięco-dziewczęcy zespół, który potrafi zainspirować do działania! I przygotowują debiutancki krążek! / KRAV BOCA - kolektyw hip hopowy z Francji, który… nie udziela wywiadów.
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE : Mdliło mnie na myśl o przekłuciu ucha agrafką - Wojtek „Pędzel” Kozielski opowiada o sobie, o początkach sceny niezależnej i o swojej nowej książce pt. „Weltschmerz Hardcore” / …można z ciebie ulepić wszystko! - Jaromir Krajewski, wokalista zespołu WC opowiada o historii, ale również teraźniejszości tej legendarnej punk rockowej kapeli / Jedni lubią rysować kolorowe kwiatki, a inni czarno-białe czaszki - rozmowa z byłą wokalistką lubelskiego zespołu DØDSKAMP, ale przede wszystkim artystką, graficzką i tatuatorką. Jej grafika zdobi okładkę nowego numeru! / Tworzyć, uczestniczyć, buntować się - Matthew Worley jest historykiem, profesorem historii najnowszej na Uniwersytecie w Reading, badaczem radykalnych ugrupowań politycznych, autorem wielu artykułów i książek. W wywiadzie opowiada o brytyjskich fanzinach / Nigdy nie zostawiliśmy żadnego zwierzaka bez pomocy - rozmowa z Natalią o Azylu Dla Zwierząt „Masz Nosa” / Straight edge mnie po części określa, ale nie jest moją definicją - Robert to wokalista zespołów PROTEIN i EASY, ale przede wszystkim wydawca zina „xIdealny Momentx
FOOD NOT BOMBS : Nasze akcje od samego początku były zamierzone jako polityczne - o swoich akcjach opowiada ekipa Jedzenie Zamiast Bomb z Kielc.
WALKA Z SYSTEMEM : Smash The Poll Tax! - O tym, jak 30 lat temu brytyjskie społeczeństwo zwaliło Thatcher ze stołka / Wolność to zbrodnia. Przykład zbrodni systemu totalitarnego i jej konsekwencje - opowieść o walce Toffi’ego z Ludowym Wojskiem Polskim w latach 80.
ANTYFASZYZM : Zabić Mussoliniego! - historia kilku nieudanych zamachów na dyktatora Włoch.
HISTORIA : Praska Wiosna, nadzieje na „Socjalizm z ludzką twarzą.
FREEGANIZM : Jak jeść śmieci? - freegańska wkładka kolektywu z Bielska-Białej, związanego z zespołem ZAWODY.
FEMINIZM : Migracja opiekuńcza w Szwajcarii i oddolny potencjał w walce z wyzyskiem w pracy //
ANRCHZIM : Papież anarchizmu. Część III: czarny sztandar RS - kontynuacja wywiadu z Januszem „Janym” Waluszko.
ANARCHIZM : Papież Anarchizmu. Część II: początki RSA - między opozycją a alternatywą - kolejna część wywiadu z Januszem „Janym” Waluszko.
LAKSYKON ANARCHISTÓW I ANARCHISTEK : Świecka zakonnica w zakonie anarchii Życie i idee Voltairine de Cleyre.
AUTONOMIA : Autonomiczne Centrum Kultury „Sibiř” - rozmowa z aktywistami z Brna.
NA KRAŃCACH ŚWIATA : W kraju punk rocka, kokainy i pięknych plaż - Meksyk. / Rum, cygara, rewolucja - czyli trzy tygodnie w klapkach - Kuba. /
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH : This Is South Africa - historia sceny hardcore punk w Durbanie w latach 70. i 80. oraz opowieść o zespole POWER AGE / W poszukiwaniu korzeni punk rocka, część 3. Dziewczyny z zespołu - garażowe podwaliny pod punka, tym razem z udziałem kobiet / Punk rock zmarnował mi życie, vol. XIV - kolejna rozprawka o klasycznych kompilacjach hardcore punk z lat 80. //
OPOWIEŚCI : Jest bezpiecznie - 16. rozdział powstającej powieści „To przyszło z kanałów, chociaż są tacy, którzy twierdzą, że przyszło z kosmosu” //
CZYTAM, WIĘC JESTEM Kilkadziesiąt recenzji zinów, pism, newsletterów, książek i komiksów //
WHAT’S THAT NOISE?! - ponad 100 recenzji muzycznych!
Ponadto jedenaścioro naszych stałych kolumnistów komentuje sprawy ważne i istotne.

 

„CHAOS W MOJEJ GŁOWIE”, Numer 20, grudzień 2019, A-4, 204 strony, cena 30 PLN    


WYWIADY : ROXOR - rozmowa z perkusistą zespołu ROXOR o zespole, o jego innych kapelach, o słowackiej scenie oraz o zinie, którego wydaje od jakiegoś czasu / CF98 - jeden z czołowych polskich zespołów grających melodyjnego, „kalifornijskiego” punka / LONG WAY TO GO - zespół z Opola, który ma w składzie prawników! Ciekawie rozprawiają a właśnie ukazał się ich split LP z zespołem DYYM / 72DR - grupa z Grodziska Mazowieckiego/Warszawy, która zapodaje różnego rodzaju mrok na bazie metalu. Właśnie wyszła ich płyta „W dół” / ZATRATA - death metal/crust z Wrocławia. Na koncie demo i split LP z HOW LONG? / EARTHBOUND - świeży metal core/H8000 z Krakowa. W październiku wypuścili CDEP „Waiting For The Sun” / VERMONA KIDS - kapela z Wołowa i Ostrzeszowa, która porusza się w klimatach gitarowych lat 90., łącząc w swojej muzyce emo, indie i post punk / HIV - nowa grindcore’owa ekipa, w której składzie udzielają się muzycy z zespołów DEATH CRUSADE, NUCLEAR HOLOCAUST, SACROFUCK. W zapowiedziach debiutancka płyta „Stay Positive” / NOT FOR YOU - punk rock/punk 77 ze Śląska, a we wrześniu tego roku pojawił się ich debiut „Silesian Pride”.
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE : Polityka jest częścią życia i odbija się na codzienności zwykłych ludzi - Jakub Topor; autor komiksu „Nacjolove”, historii miłości dwóch zagorzałych nacjonalistów. / City Punx Show - rozmowa z wokalistą i gitarzystą zespołu ORTODOX o koncertach, które od lat organizują w Dębicy. / We Wrocławiu znalazłem swój dom! Cieszę się, że jestem częścią polskiej sceny - Eugene Green, tatuator, wokalista zespołu BRAVE GRAVE pochodzi z Ukrainy i opowiada nam o swoich kraju i życiu obcokrajowca w Polsce. / Git Core - scena niezależna w Oświęcimiu - rozmowa z Szyną, członkiem załogi Git Core o scenie hardcore w Oświęcimiu na przełomie lat 80. i 90., o kapelach i organizowanych koncertach. / Ludzkie mózgi dadzą radę żyć w nielogicznej przestrzeni - Janusz Reichel - muzyk, poeta, działacz społeczno-kulturalny i ekologiczny, publicysta naukowy i popularnonaukowy, wykładowca akademicki. / „Scairt” to po irlandzku krzyk albo krakanie - wywiad z Irlandczykiem Seanem Fitzgeraldem, rysownikiem, grafikiem, specjalistą od celtyckich legend i mitów. / Nam nie zależy na sławie czyli o balansie w życiu człowieka w średnim wieku - Dave Edwardson i Noah Landis, basista i klawiszowiec NEUROSIS opowiadają o sobie i zespole.
FOOD NOT BOMBS : Potrzebujących wcale nie ubywa - w tym numerze opowiada o swojej działalności ekipa Jedzenie Zamiast Bomb z Łodzi.
EKOLOGIA : Zmieniajcie przestrzeń dookoła siebie! - Guerilla Gardening z Opola opowiadają o swojej wywrotowej działalności na terenie miasta.
FEMINIZM : Droga Szwajcarek do emancypacji i nowe ścieżki na przyszłość - szokujący tekst o równouprawnieniu kobiet w jednej z kolebek europejskiej demokracji.
SQUATTIG : Jak długo nie zabraknie nam i wam energii do działania, tak długo Rozbrat zostanie! - trwa walka o najdłużej działający polski skłot.
ANARCHIZM : Papież Anarchizmu. Część II: początki RSA - między opozycją a alternatywą - kolejna część wywiadu z Januszem „Janym” Waluszko
STOWARZYSZENIE OCHOTNICY WOLNOŚCI : Łapy precz od Dąbrowszczaków - rozmowa z aktywistami lewicowego stowarzyszenia „Ochotnicy Wolności”, którzy walczą o upamiętnienie polskich żołnierzy walczących w hiszpańskiej wojnie domowej w Brygadach Międzynarodowych.
SZTUKA : Anty-sztuka anty-artysty - relacja z wystawy twórczości Sebastiana Kłaka znanego pod ksywą Klucha, który od lat działa w scenie DIY i pochodzi z Rzeszowa.
ZRÓB TO SAM! : Garażówka biłgorajska - punki z Biłgoraja robią sporo dobrej roboty dla lokalnej społeczności i organizują pchli targ.
RELIGIA : Schwenkfeldyści - Hipisi średniowiecza - historia średniowiecznych chrześcijan, którzy mieszkali w Polsce a kompletnie odbiegali swoją postawą od wiernych ówczesnych kościołów.
ANTYFASZYZM : GJuan Perón - przyjaciel hitlerowskich zbrodniarzy - historia prezydenta Argentyny, jego kariery i kultu.
HISTORIA : Wysiedlenie Niemców z Czechosłowacji - Czesi bardzo brutalnie odpłacili Niemcom za krzywdy po zakończeniu II wojny światowej i jest to czarna karta w ich historii.
LAKSYKON ANARCHISTÓW I ANARCHISTEK : Największe anarchistyczne przeboje! - tekst przedstawia 4 najbardziej znanych w historii anarchistycznych zamachowców: Leona Czolgosza, Geotana Bresci, Sante Caserio, Aleksandra Berkmana.
NA KRAŃCACH ŚWIATA : Nie ma Paryża!  - Magda opowiada o życiu w stolicy Francji, o zwyczajach, wysokich cenach i… szczurach. / Uganda. Czerwona ziemia - wyprawa do afrykańskiego państwa, którego władcą był jeszcze nie tak dawno Idi Amin. / span style="text-decoration: underline;">Nasza chińska przygoda - Państwo Środka ma jeszcze wiele tajemnic i uroków do odkrycia.
UNHOLY GRAVE - relacja z koncertu japońskich grindowców, który odbył się w Ho Chi Minh w Wietnamie.
NA TRASIE : NONSANTO - Grind Them All Tour 2019 - Israhell - relacja z podróży koncertowej po Izraelu wrocławskiego zespołu NONSANTO. / CF98 - Rotten To The Core Tour, Japan - wspominki z trasy po Japonii melo-punkowców.
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH : Niebezpieczne dźwięki w Atenach - historia jednego z pierwszych politycznych zespołów w Grecji – STRESS. / W poszukiwaniu korzeni punk rocka, część 2. Motor City, Wielkie Jabłko i misie koala - w tej części pojawiają się MC5, RADIOBIRDMAN, THE STOOGES, THE SAINTS i inni. / Punk rock zmarnował mi życie, vol. XIII - kolejne trzy kompilacje z Wielkiej Brytanii, choć nie tylko z brytyjskimi zespołami.
CZYTAM, WIĘC JESTEM - kilkadziesiąt recenzji zinów, pism, newsletterów, książek.
WHAT’S THAT NOISE?! - ponad 100 recenzji muzycznych!
Ponadto dziesięcioro naszych stałych kolumnistów komentuje sprawy ważne i istotne.

 

     

 

„CHAOS W MOJEJ GŁOWIE” Nr 19, czerwiec 2019, A-4, 216 stron cena: 25 PLN              


WYWIADY : CRUTCHES - kolejna zakręcona szwedzka kapela z Malmö, która łupie d-beat mangel! A na koncie świeży split krążek z KONTRASOSIAL z Indonezji! / BULBULATORS - jeden z najprężniejszych i najciekawszych zespołów w tym kraju, który gra klasycznego punk rocka 77 - tym razem na łamach anarcho-punkowego zina / MESSED UP - dziewczyny z Białorusi, który zjeździły nasz kraj wszerz i wzdłuż opowiadają o swoich początkach i planach na przyszłość / ALLES - łódzki duet grający minimal electro pop wydał w zeszłym roku płytę „Hope” i między innymi o niej opowiadają panowie twórcy / 71TONMAN - ciężarowe doły czyli połączenie sludge z doom metalem z Wrocławia  / DRAH - zespół z Suwałk, który zaczynał w latach 90., przebudził się ponownie i atakuje pokombinowanym jazzującym post corem! / GUIDING LIGHTS - całkiem świeża ekipa z Warszawy serwująca gitarową muzykę w klimatach noise popowych / FLUX - załoga z Wrocławia atakuje nas kosmicznym, przesterowanym i surowym hałas punkiem, którego w naszym kraju wcale nie tak wiele / HIT THE WALL - hardcore’owa ekipa z Rzeszowa, która coraz bardziej miesza swoją muzyką na Podkarpaciu / KEEP IT REAL - zupełnie nowy i całkiem młody wiekiem zespół z Zielonej Góry grający hardcore punk. Na bandcampie pojawił się ich debiutancki materiał  / PROTEIN - świeżutka, młodzieżowa i intensywna straight edge’owa horda!
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE: Sztuka to po prostu przygoda - rozmowa z rysownikiem komiksowym, ilustratorem, malarzem i tatuażystą Zimzonowiczem czyli z Łukaszem Samsonowiczem  /   Robimy pizzę z burakami, kapustą, ziemniakami. Pizza Punk - pizzeria w Brnie prowadzona przez politycznie zaangażowanych punków  /  Esperanto ne mortis! - wywiad z Andrzejem Krystyniakiem, działaczem społecznym i propagatorem międzynarodowego języka esperanto  /   Skate i punk są powiązane ze sobą - kolektyw z Ołomuńca działający pod nazwami SF Mini/Coffee Nerds For Liberation opowiada o swojej aktywności, o koncertach, parzeniu kawy i rampach skateboardowych. 
ZRÓB TO SAMA: Czuję się rytualnie czysta - felieton Ani Zajdel. 
SPRAWY SOCJALNE: Przemoc, której nie ma w polskiej katolickiej rodzinie - bardzo istotne i ważne informacje o przemocy w rodzinie. Jak reagować, jak zapobiegać, gdzie szukać pomocy. 
FOOD NOT BOMBS: Podkreślamy oddolność inicjatywy, brak hierarchii i samoorganizację - wywiad z aktywistami Jedzenia Zamiast Bomb z Gdańska. 
EKOLOGIA: Katowicki Marsz Dla Klimatu - relacja z protestów przeciwko szczytowi klimatycznemu ONZ COP24, który nic nie wniósł istotnego w walce o czyste środowisko  /  Jesteśmy tryliardowym kawałkiem gówna w dupie Krzysztofa Krawczyka - artykuł opowiada o rozległych zniszczeniach spowodowanych przez nasz gatunek na planecie Ziemia. K.K. jest tylko podkładem pod te wywody… /   Świnna Poręba - monument politycznej patologii. Historia zapory wodnej, która miała zmienić rzeczywistość tego kraju a od 30 lat kolejne rządy nie potrafią zakończyć jej budowy  /  Staram się być wierny zasadzie, że warto zmieniać świat - Wywiad z Grzegorzem Bożkiem, aktywistą, ekologiem, naczelnym pisma „Miesięcznik Dzikie Życie”. 
ANARCHIZM: Media anarchistyczne to wspólne działanie dla idei - rozmowa z członkami kolektywu, który wydaje „A-Tak. Anarchistyczną gazetę uliczną”. 
SPORT: „Więcej niż piłka nożna” czyli Śląski Fan Club St. Pauli - rozmowa z aktywnymi członkami i założycielami tego fan clubu, jednego z wielu na świecie.
SEKTY: O pedofilu, który stworzył IV Rzeszę w Chile - przerażająca historia Paula Schäfera, byłego nazisty i założyciela Colonii Dignidad w Chile. 
LAKSYKON ANARCHISTÓW I ANARCHISTEK : Literat w służbie anarchii - życie i twórczość Octave Mirbeau.  
HISTORIA: O tym, jak Biała emigracja z Rosji pomogła powstać nazizmowi - tzw. Biali emigranci uciekający ze swego kraju przed rewolucją radziecką osiedlają się na Zachodzie i bardzo czynnie wspomagają rodzący się w Niemczech. 
NA KRAŃCACH ŚWIATA : W tropikalnym raju - druga część relacja Kasi z Hardcore Tattoo z kolejnego pobytu na Filipinach. / Notatki marokańskie - trzecia część opowieści o Maroku, tym razem w formie opowiadania! 
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH : Tokyo Is Burning! - krótka historia początków punk rocka i nowej fali w Japonii. / W poszukiwaniu korzeni punk rocka, część 1 - punk nie pojawił się znikąd, miał swoich protoplastów, swoje wzorce i swoje początki. / Punk rock zmarnował mi życie, vol. XII - kolejna opowieść Grzestera o mniej lub bardziej kultowych kompilacjach hc punkowych. 
NA TRASIE: Earthbeats Of Destruction II czyli SEDITION i BRATAKUS w Japonii - bez maseczek, relacja Wojtasa z krótkiej trasy po Kraju Kwitnącej Wiśni. / PROTEIN UK Weekender 2019 - relacja z weekendowych koncertów w Wielkiej Brytanii strejt edżów z PROTEIN. / BURN THE CROSS - koncerty na Ukrainie.
NA DOKŁADKĘ: PUNK NA ŻYWO czyli relacje z koncertów i festiwali polskich i zagranicznych / recenzje książek, zinów, pism i gazetek / ponad setka recenzji muzycznych / do tego osiem kolumn naszych stałych felietonistów / w GALERII Tomek pisze o małżeństwie Chodorowskich i prezentuje zdjęcia z ich kolekcji, zarówno te zrobione przez nich, jak również te otrzymane z zagranicy. Na samy końcu znajdziecie również dwa komiksy Zimzonowicza, fragment „Soldier Sub Zero” oraz „Virus 88Z”.

 

 

„CHAOS W MOJEJ GŁOWIE”, Nr 18, GRUDZIEŃ 2018, A-4, 180 stron, 25 PLN                   


WYWIADY : ANTISECT - legenda anracho-punka i prekursorzy crusta na naszych łamach. Rozmowa Lippym o przeszłości i teraźniejszości zespołu, o ich nowej płycie, choć nie tylko… / BRAINCELL - nowa crustowa kapela z Malezji z członkami APPÄRATUS i ANGKARA. Grali w tym roku w Polsce / EXPURGO - grind core’owcy z odległej Brazylii, których również mogliśmy zobaczyć na koncertach w naszym kraju / SLAVERY - młoda ekipa z czeskiej Pragi łupiąca d-beat crust / GOOD LOOKIN’ OUT - krótko, z kopem i na temat! Silesia hardcore atakuje! / ANTI HUMANS - polityczny hardcore punk z Wałbrzycha i na koncie debiutancki singiel / MNODA - transowy noise punk z Poznania z wydaną nową płytą / LIE AFTER LIE - hardcore’owa ekipa z Wrocławia poważnie kopiąca po tyłkach. Lubicie np. REGRES? / SCUMSTADT - Łódź wraca na crustową scenę za sprawą nowej kapeli, w składzie której są ¾ składu CHORYGEN / UMBEATEN - kolejna świeża ekipa heardcore/beat down, tym razem z panią na wokalu, nowym singlem i video clipem w sieci / MOIRA - nowa hardcore’owa ekipa z wokalistką pochodzącą z 2B i grająca w klimatach CONVERGE / DULE TREE - Trójmiejski duet poruszający się w klimatach blackended noise jazz. 
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE : Papież anarchizmu. Część I: geneza buntu - pierwszy odcinek rozmów o anarchizmie, buncie i opozycji z Januszem Janem Waluszko / Największe wyzwanie to ustawienie i zaplanowanie historii - wywiad z Łukaszem Rusinkiem, muzykiem, rysownikiem, twórcą animowanych teledysków / Francuzi są wyluzowani - Darem Mroczka, muzyk zespołów ROMEO MUST DIE i MINDFUCK, od lat mieszkający we Francji opowiada o francuskim społeczeństwie, scenie, skłotingu i swoich pasjach / Grając punk rocka za murami krat - wywiad z ludźmi z zespołów, które miały okazję grać w więzieniu: Paweł (ANALOGS), Guma (MOSKWA), Jacek (ZŁODZIEJE ROWERÓW), Kuba (SKAMBOMAMBO).
ZRÓB TO SAMA : Życzenia na stulecie - felieton Ani Zajdel.
ZIELONY ANARCHIZM : Skutki biznesu kopalnianego / Tysiące policjantów uzbrojonych w granaty - Notre-Dame-des-Landes. Walka obywateli Francji z projektem nowego lotniska i o prawo do spokojnego życia.
SQUATING : 30 rocznica bitwy skłoterów z policją na Tompkins Square w Nowym Jorku.
ANARCHIZM : Fredoom & Peace Day 3 - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku znajdujące się tuż przy stoczni zorganizowało już po raz trzeci imprezę poświęconą alternatywnej opozycji w ostatniej dekadzie PRL’u.
AUTONOMIA : Klub ma integrować środowisko - Protestancja - nowe niezależne miejsce na mapie Łodzi / Kultura reanimowana oddolnie - wywiad z Białym, aktywistą, muzykiem i jednym z założycieli Centrum Reanimacji Kultury we Wrocławiu.
LEKSYKON ANARCHISTÓW i ANARCHISTEK : Zawsze dla ludzi pracy - życie i działalność Józefa i Izy Zielińskich.
NA KRAŃCACH ŚWIATA : W krainie szalonej rzeki - wyprawa do Uzbekistanu i Kazachstanu / W tropikalnym raju - relacja z pobytu na Filipinach / Notatki marokańskie - druga część opowieści o Maroku.
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH : SEPTIC DEATH - historia amerykańskich prekursorów thrash core’a i horrorowych opowieści / Punk rock zmarnował mi życie vol. XI - to już jedenasta odsłona opowieści Grzestera o kompilacjach z lat 80.
NA DOKŁADKĘ : Punk Na Żywo, czyli relacje z koncertów i festiwali polskich i zagranicznych / recenzje książek, zinów, pism i gazetek / ponad stów recenzji muzycznych / galeria zdjęć koncertowych Rafała z Jasła / aż 13 kolumn autorskich / opowiadania Radka Sawickiego.

 

 

„CHAOS W MOJEJ GŁOWIE”, Nr 17, CZERWIEC 2018, A-4, 212 stron, 25 PLN                  


WYWIADY : SEDITION - Celtowie ze Szkocji wracają do życia i planują coraz więcej koncertów / PSYCHONEUROSISS - po kilkunastu latach grindcore’owcy reaktywowali się, grają koncerty, wydali split z AGATHOCLES i to jeszcze nie wszystko / BARAKA FACE JUNTA - Kołobrzeg powinien wam kojarzyć się tylko z tymi nieszablonowymi anarcho punkami / UKRYTE ZALETY SYSTEMU - wrocławscy zimnofalowcy przygotowują nowy album / VARAKVATZ - wywiad z punkową kapelą z dalekiej Armenii / GLAMOUR - intensywny warszawski queer-core / WORLD HISTERY X - świeża krew z Gliwic, hardcore punk z żeńskim wokalem / HANKO - kolejne objawienie na warszawskiej scenie / LITTLE BOY - śląski hardcore z ulicznym sznytem, Silesia w natarciu! / NO! BRUNO! - harcore’owa ekipa z Biłgoraja, Ściana Wschód nie pozwala o sobie zapomnieć / ESCAPISM - zespół z Krakowa ze stolicy polskiego screamo / 365 DNI - odkrycie zeszłego roku, melodyjny hardcore z Ciechanowa / ARALKUM - ludzie z czeskich zespołów GATTACA i ROSA PARKS mają nowy zespół poruszający się w klimatach mrocznego crusta.
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE : Próbowaliśmy stworzyć coś własnego - o swoim muzycznym życiu opowiada Tom Rusnak, basista RORSCHACH, AMBUSH, HUNGER, POISON IDEA. / Z dzikiego Wschodu po krańce Europy - rozmowa z Borsukiem, właścicielem firmy WildEast Tourservice, która obsługuje trasy koncertowe. / Mała dziewczynka o wielkim sercu czyli historia pudełka Lilki - 11 letnia Lilka n poznańskich koncertach i imprezach sprzedaje płyty i koszulki zbierając pieniądze na pomoc zwierzakom mieszkający we Francji opowiada o francuskim społeczeństwie, scenie, skłotingu i swoich pasjach. / W mojej głowie ‘77 - wywiad ze Stanley’em Starskym, znanym z zespołu WARSAW DOLLS o raz z wydawania zinów „Dead Press” i „SercXhart”. / Tańcz! Myśl! Działaj! - o niezależnych imprezach tanecznych, DIY i wspieraniu ważnych akcji opowiada DJ Xaoc. / Widzę nadzieję na pozytywne zmiany - obszerna rozmowa z Igorem Strapko, wokalistą zespołu LA AFERRA, socjalistą, kibicem piłkarskim i emigrantem.
ZRÓB TO SAMA : Gra w „Kto ma większego…” - felieton Ani Zajdel.
ZIELONY ANARCHIZM : Kurdyjska odpowiedź na zmiany klimatyczne - ekologia społeczna i konferencja demokratyczna w Kurdystanie.
LUBLIN PRZECIWKO MYŚLIWYM : Myśliwi próbują zagarnąć lasy dla siebie
- rozmowa z aktywistą LPM.
ANARCHIZM : Fredoom & Peace Day 3 - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku znajdujące się tuż przy stoczni zorganizowało już po raz trzeci imprezę poświęconą alternatywnej opozycji w ostatniej dekadzie PRL’u.
ZINEFEST : Kontrkultura w centrum kultury - obszerna relacja z olsztyńskiego Zinefestu.
LEKSYKON ANARCHISTÓW i ANARCHISTEK : Pietro Gori - historia życia i walki społecznej oraz politycznej tego włoskiego anarchisty, poety i adwokata.
NA KRAŃCACH ŚWIATA : Na południe od świata - Endi zabiera nas w podróż po Chile i Argentynie. / Dwa tygodnie na pijackim szlaku - Arek z zespołu S.A.T.A.N wraz z kumplem wyruszyli w rowerową podróż po Ukrainie, Mołdawii, Naddniestrzu i Rumunii. / Notatki marokańskie - pierwsza część opowieści o Maroku.
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH : HEIMAT-LOS - niezapomniani prekursorzy francuskiego hardcore’a. / Punk rock zmarnował mi życie vol. X - Grzester po raz kolejny przypomina nam kultowe kompilacje z lat 80.
NA TRASIE : MASSMILICJA/PROTESTERA - krótka wiosenna trasa obu zespołów po Skandynawii.
NA DOKŁADKĘ : Punk na żywo czyli relacje z koncertów i festiwali polskich i zagranicznych / Recenzje książek, zinów, pism i gazetek / Ponad stówa relacji muzycznych / Galeria starych zdjęć / Kolumny autorskie / Opowiadania Radka Sawickiego oraz komiksy Prosiaka!